Strefa Piękna i Relaksu

Kobido-japoński masaż twarzy

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „Starożytną drogę do Piękna” . 

 To najbardziej zaawansowana  technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, iż Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.

Kobido Jest doskonałą, całkowicie naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla wszystkich, którzy boją się igieł, nie mogą, bądź nie chcą poddać się zabiegom medycyny estetycznej lub chirurgicznemu liftingowi twarzy.  Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.  Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Jak wygląda zabieg Kobido?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów, które polegają na szybkich i intensywnych ruchach, mogących na początku wywoływać odczucia na pograniczu dyskomfortu. Założeniem masażu jest jednak pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy, jest to w pełni bezpiecznym zabiegiem. Pierwszy etap zabiegu ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co w efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Następnym etapem jest relaksacja, która pozwala rozluźnić mięśnie napięte na skutek zgromadzonych w ciele emocji.

 Masaż Kobido pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy. Szybkie ruchy ręki pobudzają także przepływ limfy, a to skutkuje zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami.

Główna część masażu to etap liftingujący. To wtedy może pojawić się dyskomfort, ponieważ skóra jest podbierana i delikatnie podszczypywana palcami. Naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi.

Zalety masażu Kobido

Masaż Kobido ma wiele pozytywnych skutków, wpływa na wygląd twarzy i kondycję skóry. Cera jest lepiej dotleniona i odżywiona. Głównym celem masażu jest bezinwazyjny lifting, który jest możliwy dzięki pobudzonej produkcji kolagenu i elastyny. Mięśnie są rozluźnione, a skóra napięta, więc odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Japoński lifting twarzy daje nie tylko widoczne rezultaty, ale ma także pozytywne efekty zdrowotne. Masaż zmniejsza uczucie stresu, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Lifting twarzy nie tylko unosi skórę, ale także koryguje zmiany powstałe na skutek bruksizmu.

Masaż Kobido  znany jest  jako „niechirurgiczny lifting twarzy”. Dzięki technikom Kobido można naturalnie i z biegiem czasu zniwelować opadające policzki, poprawić owal twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, zredukować opadające powieki oraz ograniczyć zasinienia i obrzęki w okolicy oczodołów.

Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Czas trwania zabiegu: 60 minut

Cena zabiegu: 240 zł